برداشت غلات در شیروان نیازمند ۱۳۰ دستگاه کمباین

مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: برای برداشت غلات در این شهرستان خراسان شمالی ۱۳۰ دستگاه کمباین نیاز است که هماهنگی‌های لازم با استان گلستان برای انتقال تعدادی از این دستگاه‌ها انجام شده است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،  مهران حیاتی مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: یکی از معضلات و دغدغه‌های فصل برداشت، ماشین آلات کشاورزی و کمباین است که این شهرستان ۱۷ دستگاه کمباین دارد که چهار دستگاه آن سنگین و ۱۳ دستگاه سبک است.

حیاتی با اشاره به پیش بینیرشد چشمگیر تولید غلات این شهرستان در سال جاری نسبت به سال قبل به دلیل بارش‌های خوب گفت: میزان ریزش گندم در فصل برداشت حداقل، پنج درصد است که سال گذشته این میزان در شیروان چهار درصد بود.

او در خصوص سوخت کمباین‌ها هم افزود: روزانه برای کمباین‌های سبک ۲۰۰ لیتر و کمباین‌های سنگین ۳۰۰ لیتر سوخت لازم است که به صورت فصلی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار سوخت هم به تراکتور‌ها اختصاص می‌یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان با بیان اینکه در فصل برداشت ۶۰۰ هزار لیتر سوخت برای کمباین‌ها لازم است گفت: شرکت نفت ماهانه به هر کمباین دار بیش از ۶ هزار لیتر سوخت نمی‌دهد که برخی‌ها ۲ دستگاه دارند که اختصاص سوخت براساس این نوع دستگاه‌های دروگر باشد.

حیاتی افزود: برای اینکه در فصل برداشت با کمبود کمباین مواجه نشویم به راهنمایی و رانندگی ابلاغ شده بدون نامه مدیریت جهاد کشاورزی، اجازه خروج به کمباین‌ها داده نشود.

مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: همچنین خرید غلات به صورت ۲۴ ساعته است تا با توجه به مشکلات کرونا برای رفت و آمد، تجمع و ترافیک ایجاد نشو

دیدگاه‌ها 0

*
*